dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2016
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Den 11 - 19.7.2016

Dnešní odpoledne se konalo druhé kolo kroužků s celkem nezměněnou nabídkou. Děti si opět mohly vybrat aktivitu, která je nejváce zajímá. Jen turistický kroužek měl nařízen dřívější návrat, protože jsme dětem připravili malé překvapení. Chvíli po 17-té hodině se táborem rozezněla siréna, která oznamovala příjezd hasičů. Nejprve dětem připravili obrovskou horu pěny a poté se je snažili omýt za pomoci několika proudových hadic.

Na podvečer si vedení připravilo na asfaltovém hřišti Tipovačku, tentokrát s malou obměnou. V jednotlivých disciplínách spolu nejprve soutěžily dva oddíly odpovídajícího věku (tedy vždy dívčí vs chlapecký) a poté ve velmi podobné disciplíně i náhodní dva vedoucí.

Kmen Sběračů se utkal s Duhovými pírky v praskání balónků bez použití rukou. Kmen, který nejrychleji popraskal všechny své balonky, zvítězil. Sběrači naházeli balonky na zem a začali po nich šlapat. Tato taktika jim přinesla vítězství a všem, kteří na ně vsadili dvojnásobný počet bodů.

Podobný úkol měla i Barča a Kačka, kterým se ale balonky přidělaly na hruď. Nešlo jim balonky prasknout a tak se snažili jej zničit o tělo té druhé. Malým překvapením pro něj byla voda, jež se ukrývala uvnitř.

Kmen BuBuBu se přetahovala na laně s Drsnou indiánskou dvanáctkou a po velké námaze děvčata zvítězila. Na laně se přetahovaly i Terezka a Kika, kde byly síly opět vyrovnané, avšak nakonec zvítězila Terezka.

Sumo zápas ve vymezeném kruhu se odehrával mezi členy nejstarších děvčat a chlapců. Podobný zápas se odehrál i mezi Olinem a Mírou, kteří se ještě před utkáním pomazali olejem.

Úkolem Totemek a Vlčic bylo co nejrychleji společnš vypít mísu se šťávou za použití brček, podobně jako Ondra a Lukáš chvíli po nich.

Na obědovém tácu bylo několik kousků chleba, polité frankfurtskou omáčkou. Úkolem Hatátitlá a šakalů, stejně jako Ivety a Modřanského bylo co nejdříve vše sníst. Samozřejmě i na jejich výkony se vsázely body.

Přístupů na web:   info