dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2016
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Den 2 - 10.7.2016

Po ranní rozcvičce, kterou nejstarší chlapci absolvovali s vedoucím UŽ SE TREFIL v potoce, si jednotliví kmenoví vůdci převzali přidělené kmeny. Toto ráno je čeká první z mnoha zkoušek, jež musejí překonat k bližšímu určení výskytu zázračných kamenů. Například kmen GPSky byl dnes přidělen k šamanovi VYPOUŠTÍ DUCHY. Šaman se při cestě lesem zranil a kmen jej měl společnými silami ošetřit a přepravit zpět do bezpečí tábora. Děvčata zvládla zastavit krvácení, obvázat zlomenou nohu a také si poradit s otřesem mozku. Na transport šamana do tábora si děvčata přinesla nosítla.

Za splnění svého úkolu získal kmen od vůdce mapu jeho území s kolečky, kde se může nacházet zázračný kámen. Podle kvality plnění úkolu a úrovně spolupráce jim vůdce před předání některé tyto body vyškrtal. Pokud se tedy na závěr rozhodnou právě v tomto území kámen hledat (každý kmen musí najít jeden z celkem 12 kamenů), budou muset prohlédnout méně podezřelých míst. Na začátku je na každé mapě 7 vyznačených koleček. Vůdce vyškrtává 0-5 bodů.

Po vydatné polední krmi a následném období klidu se všechny kmeny, jež se svým kmenovým vůdcem, přesunuly do nedalekého lesa. Ani nebezpečí hrozící ze strany Ohnivého oře (železnice) nám nezabránilo v pořádání klasických indiánských her. V tomto lesíku jsme se pobavili hrou Člověče. Oproti minulým letů jsme některé úkoly trochu pozměnili a navíc jsme na každý domeček přidali povinnost uctění Velkého Manitou, jež zahrnuje sborové zvolání "Ó Velký Manitou" a obě ruce namířené k nebi. Domečku bylo opět 12 a tak byl Velký Manitou mnohokrát uctíván všemy kmeny, jiste by z nás měl radost.

Malé úpravy se dočkaly i pravidla. Po hození šestky se tentokrát neházelo znovu. Nejstarší kmeny mohly vyhodit jen jiný starší kmen. Mladší kmeny mohly vyhodit kohokoliv, pokud vstoupily na políčko, kde se již nacházel jiný kmen.

Mezi nové úkoly potřilo třeba "Za povzbuzování ostatních poběží vedoucí k vedení a pochválí je" - slov pochval si vedení vyslechlo například od Míry, bohužel než se stačil vrátit ke svému kmeni, byli vyhozeni mladším kmenem a tak se museli vrátit na druhou stranu lesa k domečku a začít znovu. Novinou bylo i "Hodit kostkou a přesunout se k dalšímu číslu jako pejsek a u toho štěkat (vedoucí jen dohlíží)", nebo "Vybraný člen doběhne k nejbližšímu vedoucímu (ne ke svému) a plácne jej po zadku."

V podvečer se kmeny rozdělily na mladší a starší, kdy mladší oddíly hrály Safari a starší Sčítání čísel (čísla od 1-50). Zvířátka lovená při Safari se mi povedlo zachytit ja jednom ze snímků chvilku předtím, než utekla do lesa. Nejvíce zvířátek ulovil kmen Totemky a největšího součtu čísel dosáh kmen Astridky.

Přístupů na web:   info