dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2016
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Den 5 - 13.7.2016

Doposud jsme měli velké štěstí na počasí a pršelo většinou během noci, od včerejšího odpoledne kdy jsme zrušili špekáčky nás ovšem deštík pravidelně provází při nejrůznějších aktivitách. Naštěstí je zdejší déšť jen otravně vytrvalý a díky zdejšímu terénu nám ani od potůčku protékajícímu okolo tábora žádné nebezpečí vytopení nehrozí.

Celé dopoledne nás během indiánských zkoušek u vedoucích doprovázelo sluníčko, takže se některé úkoly odehrávaly i v místních lesích. Vzhledem k velkému úspěchu štafet pro mladší oddíly, jsme podobnou soutěž uspořádali i pro starší. Organizací tohoto veselí se ujali Stein a Jožin, jež společnými silami vymysleli pro vedoucí a jejich oddíly jednotlivé úkoly. O házení pěnovým míčkem do obličeje bychom je samozřejmě nemohli ochudit, vedoucí se na tuto disciplíny obzvláště těší. Střídaly se úkoly vědomostní (sepsat co nejvíce evropských hlavních měst, co nejvíce slov na písmeno O ...) s pohybovými (přenést na zádech člena stojícímu v řadě za ním, přinést a poskládat dílky obrázkového puzzle, zaházet vedoucího oblečením ...).

Mladší oddíly si opět zahrály loňskou novinku Lesní golf, kdy se v lese ve větším kruhu cikcak rozmístily čísla 1-36. Kmeny startovaly v rozestupu 6 políček s jedním tenisákem. Členové kmene si rozdali čísla, aby vedoucím lépe kontrolovalo, kdo je na řadě. Do každého kmene byl přidán jeden člen cizího kmene jako "škodík". Po odpískání startu se členové kmene postupně střídali v házení tenisákem. Jejich úkolem bylo postupně od svého startu trefit všechny očíslované stromy. Jakmile odházeli všichni členové kmene, nastoupil škodík, který mrskl míčkem opačným směrem.

Na podvečer byly opět plánovány špekáčky, jelikož se ale během večeře opět rozpršelo, vymysleli jsme náhradní plán. Inspirovali jsme se známou televizní zábavou show Partička a pro vedoucí připravili několik témat pro některé jejich klasické hry. Ačkoliv šlo o velmi rychlou přípravu, vše dopadlo báječně a všichni se dobře bavili. Čas pro namaskování jsme vyplnili zpěvem písní.

Přístupů na web:   info