dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2016
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Den 6 - 14.7.2016

Sluníčko se celý den schovávalo za mraky a jen zřídka vykouklo ven. Odpoledne jsme proto vyhradili na kroužky, které se většinou odehrávaly ve vnitřním prostoru tábora. Pouze turistický kroužek se vybavil pláštěnkami a vydal se prozkoumávat okolí, což se může účastníkům hodit při závěrečné hře. I bojový kroužek se odehrával venku, zde se ale hráči schovávali v bezpečí lesního porostu. Bojový kroužek spočíval v rozdělení na dvě mužstva, vybudování zákopů a nasbírání dostatečného množství šiškového střeliva na nadcházející bitvu.

Novinou byl Honzův kroužek Voiceband. Honza s Ivčou vybrali texty z knihy Zutí provádím s chutí, které se chórově recitovaly. Stihli sice jen jeden text s názvem Tenisová, který ovšem stál za to. Text rozdělili do několika částí, a měnili temporytmus, polohu hlasu a jeho hlasitost. Tak text dosáhl velké plastičnosti a oživili ho ještě jemným pohybem. Zkoušení bylo docela náročené. Jelikož pracovali hlasem, tak kroužek začali hlasovou rozcvičkou a poté se vrhli na samotný text, který zkoušeli a zkoušeli a zkoušeli, až vystoupili na nástupu.

Malí indiáni měli při své volbě kroužku navybranou ještě z dalších možností, jako ping-pong, deskové hry, hudební kroužek či čtení pohádek. Nejmenší děti také využily karnevalového kroužku k vytvoření svého kostýmu na karneval, jež následoval po večeři jako program pro menší oddíly. Pro větší oddíly jsme opět připravili kasíno, kde se vsázely hrací peníze. Pokud prohráli všechny své peníze získané po vstupu do kasína, mohli získa další oproti úpisu na nějakou služku. Pokud si nevymysleli vlastní službu, měli na vybranou z několika připravených možností, jako tanec na příští diskotéce, úklid chatičky, přeprávní ponožek, pusu na tvář atd.

Přístupů na web:   info