dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2017
PoÚtStČt So Ne
         12
3456789
101112131415 16
17181920212223
24252627282930

Den 14 - 14.7.2017

Dnes nastal všemi očekávaný Štědrý den. Děti měly poslední možnost získat v celotáborové hře co nejvíce dobrých skutků a co nejméně hříchů, aby pomohly Ježíškovi z domácího vězení a mohly se tak večer konat Vánoce.

Odpolední program byl rozdělen do několika činností. V první řadě jsme již začali balit svá zavazadla, také bylo nutné uklidit tábor a jeho okolí od pohozených odpadků. V druhé části odpoledne si táborníci mohli zvolit program dle svého přání. Nejvíce hlasů získaly kroužky. Po nástupu jsme si užili tradiční štědrovečerní večeři – řízek a bramborový salát.

Večer jsme se sešli u velkých nebeských vah, abychom rozhodli, která strana zvítězila. Všechny zúčastněné přivítala Matka boží a už se schylovalo k začátku vážení, když v tom přišla zlá sudička, která již na začátku prorokovala zkázu Vánoc, aby odebrala dětem měšec s největším obsahem dobra. Hned vzápětí se objevila hodná sudička, která naopak pomohla dětem zbavit se některých svých hříchů. Poté jsme přikročili k samotnému vážení, oddíly postupně přicházely k vahám a přidávaly na jejich misky své měšce. Váhy se překlápěly z jedné strany na druhou, až nakonec ukázaly vítězství dobra.

Po ukončení vážení jsme z druhé strany tábora slyšeli zvuk zvonečku. Vypravili jsem se tedy tím směrem, kde nás čekal vánoční stromeček s dárky, což byl neklamný důkaz toho, že byl Ježíšek propuštěn z domácího vězení. Peklo uznalo svoji porážku a čert pomocí pekelného ohně rozsvítil stromeček. Zazpívali jsme si koledy a rozdali nadělené dárky. Na závěr jsme poděkovali všem vedoucím, praktikantům i pracovníkům z kuchyně.