dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2018
PoÚtStČt So Ne
         301
2345678
91011121314 15
16171819202122
23242526272829
3031     

Den 1 - 30.6.2018

Drahé maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, tety, strejdové, sourozenci a všichni další příznivci našeho tábora,

rok se s rokem sešel a my se také zase sešli u Havlišova mlýna, abychom si užili 14 dní veselí, radosti a zábavy. Táborové dění budete moci sledovat prostřednictvím tradičního táborového deníku. V záložce fotogalerie si budete moci prohlédnout také spoustu fotek. Můžete nám také v návštěvní knize zanechat vzkaz nebo dotaz, rádi na něj odpovíme. Zároveň vás prosíme, abyste do návštěvní knihy neposílali pozdravy vašim ratolestem, není v našich silách je všechny vyřídit. Ovšem určitě jim pošlete mnoho krásných dopisů a pohledů, které je zajisté velmi potěší.

 

Adresa:

                Jméno táborníka

                Dětský tábor Havlišův mlýn

                Jindřichovice 37

                675 26 Želetava

Při příjezdu autobusů jsme netrpělivě vyhlíželi nejen známé tváře zkušených táborníků, kteří s námi jezdí už několik let, ale také nováčky, kteří vystupovali s mírným strachem na tváři. Děti se rozdělily do oddílů, ubytovaly v chatičkách a šlo se na oběd. Poté následoval čas na vybalení a první seznamování s novými kamarády a obavy z jejich tváří postupně s objevováním táborového prostředí mizely.

Odpoledne jsme se sešli na nástupišti. Z lesa přišel mírně zmatený pán, který se dětí ptal, zda je tady správně na táboře v Jindřichovicích a zda je dnes 30. června roku 2018. Poté co se ujistil, jsme se dozvěděli, že je to profesor teoretické fyziky Albert Einstein, který přicestoval časem z roku 2058. Při svých cestách časem totiž v roce 2058 potkal dva smutné staříky Evičku a Jožina, od kterých se dozvěděl, že se v roce 2018 tábor v Jindřichovicích konal naposledy. Vyprávěli mu, že se děly velmi podivné věci, jednou čas plynul pomaleji, jednou rychleji, jindy zase pozpátku, až se nakonec v nešťastný poslední den tábora v pátek 13. června úplně zastavil.

Když profesor slyšel, co se stalo, rozhodl se, že je vezme zpět časem na poslední tábor do roku 2018 a pomůže jim. Dle jeho teorie se totiž nad táborem objevila časová trhlina, protože lidé začínali zapomínat na významné historické události a úplně zanevřeli na chod dějin. Časová trhlina se postupně zvětšovala, až v onen osudný den tábor zcela pohltila. Tento osud se dá zvrátit jedině, pokud si lidé opět vzpomenou na historické milníky. K tomu je zapotřebí sestavit ze svědectví významných osobností časovou osu, která časovou trhlinu zacelí.

Proto prof. Einstein přivolal svým strojem času významné osobnosti z minulosti – pračlověka, Johanku z Arku, Kryštofa Kolumba a Marii Curie-Sklodowskou, ze současnosti – Její Veličenstvo Alžbětu II., Zdeňka Svěráka, Jaromíra Jágra a Václava Havla, z budoucnosti – ET mimozemšťana, postapokalyptického muže, robotku a Hvězdňanku ze vzdálené galaxie. Společně s historickými osobnostmi přicestovaly časem i první a druhá manželka profesora Einsteina Mileva a Elsa (v civilu naše zdravotnice), kterým se jejich manžel ztratil z dohledu. A protože pan Einstein již není v úplné myšlenkové kondici a občas při svých cestách časem zabloudí nebo zapomene, ve které době se vlastně ocitl, se raději rozhodly, že celých 14 dní zůstanou na táboře a budou na něj i na staříky Evičku a Jožina dávat pozor a pomáhat jim.

Významné historické osobnosti však nechtěly předat své životní zkušenosti jen tak, nebyly přesvědčeny, že si stará Evička, ještě senilnější Jožin a děti zaslouží, aby mohli příští rok znovu na tábor přijet. Proto se rozhodly, že děti podrobí zkouškám, aby dokázaly, že si zaslouží i nadále na tábor jezdit. Pokud děti ve zkoušce uspějí, získají od osobnosti až 5 událostí, které významně ovlivnily její život. Jelikož je události mnoho, budou je děti sbírat v rámci tří velkých aliancí podle toho, z jakého časového období pochází jejich oddílový vedoucí.

Když se alespoň jedné alianci podaří vytvořit kompletní časovou osu, která bude obsahovat všechny důležité události lidstva, časová trhlina zmizí a my budeme moci na tábor přijet i příští rok.

Poté si táborníci vymýšleli názvy pro své oddíly, vyráběli oblíbená táborová trička, seznamovali se s okolím nebo zahráli si míčové hry na hřišti.

Na večerním nástupu se nám všechny oddíly představily, někteří táborníci přednesli i bojové pokřiky a ukázali trička, která si vyrobili. Přehled oddílů a jejich vedoucích najdete dole na této stránce. Po večeři si vedoucí připravili večerní estrádní pořad složený ze zábavných scének, reklamních vsuvek, písniček, tanečních vystoupení a reportáží televizních novin, sportovních zpráv a předpovědi počasí na celých 14 táborových dní. První táborový den jsme zakončili zpěvem večerky. Nyní si už můžeme jen nechat zdát, co přinese zítřek.

 

 

MINULOST
Johančini andílci Kostičky Muži přes palubu Zkumavky

Kačka

Johanka z Arku

Olin

Homo erectus

Modřanskej

Kryštof Kolumbus

Iveta

Marie Curie-Sklodowská


SOUČASNOST
Británi Svěráci Antikomunistky Jágrmajstři

Věrka

Alžbeta II.

Rybízek

Zdeněk Svěrák

Honza

Václav Havel

Míra

Jaromír Jágr


BUDOUCNOST
Hvězdičky Strážci galaxie Robotolky Hrozivě inteligentní virus

Kristýna

Hvezdňaka za vzdálené galaxie

Ondra

ET mimozemšťan

Ivana

Robotka

Lukáš

Postapokalyptický člověk