dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2018
PoÚtStČt So Ne
         301
2345678
91011121314 15
16171819202122
23242526272829
3031     

Den 3 - 2.7.2018

Zkumavky dopoledne trávily s postapokaliptickým Lukášem a bojovaly proti šíření nebezpečné nemoci. Oddíl Mužů přes palubu stavěl létající UFO talíř, aby se ET mimozemšťan mohl konečně dostat domů.

Mladší oddíly si odpoledne vyrazily zahrát lesní golf. Po lese vede trasa, na které se nacházejí stromy označené čísly. Cílem je projít celou trasu a tenisovým míčkem se trefit do každého označeného stromu. Není to ale tak jednoduché, jak se zdá, kromě vzrostlých stromů byly označeny i tenké kmínky, trefit se do nich vyžaduje opravdu slušnou mušku. Děti v oddílu se v házení postupně střídají. Do každého družstva je nasazen z konkurenčního týmu tzv. škodík, který má za úkol, vždy když přijde na řadu hodit míček co nejdále z vytyčené trasy a zdržet tak soupeře.

Starší oddíly si zahrály novou hru s názvem Zločinci. Z vězení uteklo 40 nebezpečných zločinců, kteří se nyní ukrývají v lese a je třeba je všechny pochytat. Pokud děti zločince v jeho skrýši vypátraly, musely si velmi přesně zapamatovat jeho podobu, přijít za šerifem a pomocí speciálních identifikačních karet, které mají policisté k dispozici, popsat jeho tvar hlavy, pusu, nos, oči, uši, vlasy a vousy. Zároveň policisté mají informace o tom, kteří ze zločinců jsou vůdci jednotlivých gangů. Pokud pátrači správně určili vůdce gangu, získali prémii navíc. Do této hry se zapojila také speciální jednotka tvořená vedoucími.

Malé oddíly se večer zúčastnily sportovních štafet. Soutěžili jsme v různých dispiclínách - račím běhu, hádání zvířátek, které předváděl pantomimou Rybízek, opylování kytiček jako včeličky, hodu gumákou do krabice a také velice populárním hodu mokrou houbou po vedoucím.

Velké oddíly měly na programu hru Sčítání čísel. V lese jsou umístěna čísla od 1 do 50. Z každého oddílu vyběhne jedna dvojice, která se celou dobu musí držet za ruce. Jejím úkolem je najít číslo 1, jakmile jej má, zapíská na píšťalku, to je pokyn pro ostatní hledající dvojice, aby se vrátily zpět na start. Poté vybíhají druhé dvojice a hledají číslo 2. Takto se dvojice z oddílů střídají, dokud nejsou nalezena všechna čísla až do 50. Cílem soutěže je nasbírat co nejvyšší součet čísel. Proto i oddíl, který nasbíral sice méně papírů, ale s vysokou bodovou hodnotou může být úspěšnější než oddíl s mnoha malými čísly.

Bohužel letos nezveřejníme rozdělení dětí do oddílů, důvodem je nové nařízení o ochraně osobních údajů.