dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2018
PoÚtStČt So Ne
         301
2345678
91011121314 15
16171819202122
23242526272829
3031     

Den 4 - 3.7.2018

Ráno jsme se konečně vzbudili do letního slunečného dne. Studený vítr již přestal foukat a my jsme se odpoledne mohli jít poprvé vykoupat do bazénu.

Na dopoledním programnu byla opět celotáborová hra. Oddíl Zkumavek se zúčastnil letního přípravného soustředění hokejové reprezentace pod vedením Jaromíra Jágra. Nejdříve se zahřály rozběhem, následovala pořádná rozcvička, trénink rychlých startů, kondiční cvičení na žebříku. Jako vsuvku si vyzkoušely národní házenou s míčovou technikou. Závěrem se hrála přehazovaná.

Hra Pevnost Boyard, která byla na programu dnešního odpoledne, patří k táborovým stálicím. Oddíl vybíhá na trasu a na stanovištích plní různé drobné úkoly, např. trefují se šiškou do kmene stromu, musí si za 30 sekund zapamatovat 10 předmětů, poznat různé druhy koření se zavázanýma očima, udržet déle zapálenou sirku než vedoucí nebo prolézt provázkové bludiště bez doteku. Pokud se jim podaří úkol splnit, získávají od vedoucího indicii. Pokud neuspěje, pokračuje dále v trase bez nápovědy a pokouší se uspět na dalším stanovišti. Všechny indicie vedou k jednomu slovu, které je klíčem k otevření pevnosti Boyard. Pokud má oddíl pocit, že je mu závěrečné heslo známé, může kdykoliv seběhnout z trasy a nejkratší cestou se vydat zpět do tábora, kde heslo oznámí.

Můžete si vyzkoušet, zda byste klíč k pevnosti také zvládli uhádnout. Starší oddíly: život, škůdce, koruna, papír, semínko, letokruh. Mladší: zadek, vesmír, ementál, myš, cedník.

 

Malé oddíly se večer vydaly na lov básniček. Po lese byly vyvěšeny básničky o našich významných osobnostech, jejich zásluhách nebo osobních vlastnostech. Úkolem táborníků bylo básničku najít, přečíst si ji, zapamatovat a následně ji říci svému vedoucímu. Dětem, které ještě neumějí číst, pomáhali s učením básniček praktikanti. Nutno říci, že si ti nejmenší mnohdy zapamatovali mnohem více než jejich straší kamarádi. V každém oddílu jsme ocenili nejúspěšnější lovce diplomem i malou sladkostí.

Velcí táborníci se v jídelně zúčastnili vědomostního kvízu podobného televizní soutěži Riskuj! Na výběr bylo z témat Minulost, Přítomnost, Budoucnost, Události na časové ose a Táborové drby. jednotlivá soutěžné kola jsme prokládali mezihrami - hádání filmů Zdeňka Svěráka podle hlášek, hádání slavných osobností pantomimou nebo poznávání současných vedoucích na starých táborových fotkách.