dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2018
PoÚtStČt So Ne
         301
2345678
91011121314 15
16171819202122
23242526272829
3031     

Den 6 - 5.7.2018

Dnes jsme se probudili do slunečného a teplého rána. Již tradičně nás čekala celotáborová hra. Robotolky plnily úkol u své vedoucí Ivany. Holky zachraňovaly české tradice pro budoucí generace, pletly pomlázku, zdobily vánoční stromeček a také vyplňovaly kvíz o zvycích a obyčejích.

Po poledním klidu nás nečekala svačina a avizovaný program (Pakani pro malé a Štafety pro velké), ale opět budíček, rozcvička, čištění zubů, úklid chatiček a snídaně. Zdá se, že časová trhlina nabírá na velikosti. Po snídani jsme se vydali na celotáborovou hru. Oddíl Antikomunistek pod vedením Václava Havla zakládal politickou stranu ve státě Tábor. Musely si vymyslet, co by chtěli na táboře změnit a co naopak zachovat, z táborových vedoucích sestavit vládu a každému udělit odpovídající funkci.

Na konci druhé celotáborové hry vzplál v táboře nečekaně požár, který však rychle přijeli uhasit hasiči z Moravských Budějovic a nedaleké Želetavy. Po uhašení požáru se zjistilo, že se z ohniska uvolnil nebezpečný jedovatý plyn a bylo nutné celý tábor evakuovat. Na louce poté probíhala dekontaminace, hasiči za pomoci vedoucích pokropili všechny děti vodou z hadice, aby je zbavili jedovatého nánosu.

Po druhém obědě následoval krátký polední klid. Ke svačině jsme dostali špekáčky, které jsme si šli opéci do okolí tábora. U táboráků jsme si zazpívali staré táborové hity a zahráli si i nějaké míčové hry. Při návratu do tábora jsme potkali prof. Einsteina, který starším oddílům sdělil, že se celý den zabýval složitými výpočty a zjistil, jak by se dala trhlina alespoň zmenšit, aby nenapáchala tolik škody.

Prof. Einstein určil v lese místo, kde se nachází silné elektromagnetické pole. Pokud se do tohoto místa dostane 21 lidí, získáme dle vzorce E = mc2 dostatek energie na zmenšení trhliny. V této výpravě však táborníkům bránili časožrouti, kteří je chytali a posílali je zpátky na výchozí stanoviště. V této noční bojovce se nakonec podařilo časovou trhlinu zmenšit. Děti mohly jít v kllidu spát. Snad se probudíme zítra do normálního a nezmateného dne.