dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2018
PoÚtStČt So Ne
         301
2345678
91011121314 15
16171819202122
23242526272829
3031     

Den 8 - 7.7.2018

Jelikož nám ve čtvrtek časová trhlina zdvojila celotáborovou hru, dnes ráno nás čekal jiný program. Jak malí, tak velcí hráli bojovku. Menší si vyzkoušeli Černé proti bílým v trochu upravených pravidlech. Větší hráli na Skoty a Angličany. Jelikož je dětí na táboře mnoho přidali jsme k těmto dvěma národů ještě Iry a Welšany. Jelikož ve válce zuří hlad, je nutné armádu nakrmit. Proto se vojáci vydávali do cizích armád kořistit potravu, tou byly ovce v podobě zamotaných dek. Armády musely ukrást jakýmkoli způsobem co nejvíce soupeřových ovcí a ty si udržet na svém území.

V rámci odpoledního a večerního programu nás čekala táborová Olympiáda. Stroj času nás přenesl do antického Řecka, do bájné Olympie. Děti se rozřadily do států tak, aby v každím z nich byli zástupci od nejstarších po nejmladší oddíly. Na slavnostním zahajovacím ceremoniálu byla vyvěšena olympijská vlajka. Všichni zúčastnění museli složit své zbraně a slíbit po dobu konání her posvátný mír a také poctivé chování v soutěži, na důkaz toho slibu byla vypuštěna holubice míru. Jednotlivé státy se nám představily a mohlo se jít soutěžit.

Dispiclíny byly inspirovány skutečnými antickými soutěžemi. První byl běh na jeden stadion. V táboře byl vyznačen okruh, který museli závodníci zdolat formou štafety, na trase se vyskytovaly 2 občerstvovací stanice, na kterých museli závodníci vypít šťávu. Hod ostěpem jsme nahradili hodem dřevěnou špachtlí. Konal se také zápas ve volném stylu, každý stát vybral nejsilnějšího člena. Tito zápasníci se poté utkali v ringu, ze kterého se museli bez pomocí rukou vystrkat. Další dispiclínou byla Nakrmte senátora. Društvo postupně přes hřiště přenáší stůl, židli, mikinu, čepici, tepláky, rohlík a hrnek šťávy, nakonec přenesou i svého senátora. Ten má za úkol obléci si mikinu, tepláky a čepici, sníst rohlík, vypít štávu a zapískat. Následoval hod vejcem (v Řecku diskem). Soutěžící začínají těsně u sebe a předají si na pokyn vejce, jeden z nich se vystřídá, udelá se krok zpátky a háže se znovu. Takto se postupuje, dokud se vejce nerozbije. 

Jelikož bylo dnes teplé odpoledne, zapojili jsme do programu i bazénovou dispiclínu. Družstvo muselo štafetově co nejdéle zadržet dech pod vodou. Velký výkon předvedla vedoucí Ivana, která dokázala zadržet dech 2 minuty a 20 sekund.

Velkým vrcholem her bylo přetahování lanem, kdy horečné povzbuzování muselo být slyšet až daleko v lesích. Olympijský den byl zakončen nástupem, kde byly vyhlášeny výsledky klání, svěšena a odnesena vlajka a hry byly oficiálně prohlášeny za ukončené.