dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2019
PoÚtStČt So Ne
         2930
1234567
8910111213 14
15161718192021
22232425262728
293031    

Den 1 - 29.6.2019

Milí příznivci našeho tábora,

opět se vám hlásíme z Jindřichovic a těšíme se, jak prožijeme 14 dní zábavy a veselí. Na našich stránkách si budete moci opět přečíst novinky z táborovího dění prostřednictvím deníku. Fotky nalezene v záložce fotogalerie a budou seřaženy podle jednotlivých dnů. Letos se budou deník a fotky objevovat až další den ráno. Můžete nám také zanechat vzkaz nebo dotaz v návštěvní knize.

První den na táboře nás přivítalo sluníčko již od samého rána. Po příjezdu se děti rozdělily do svých oddílů, vybalily věci z kufrů a noví tábborníci se seznámili s protředím tábora.

Po obědě a krátkém odpoledním klidu jsme se sešli u hřiště, aby Jožin představil téma letošního tábora - FOTBALOVÉ MISTROVSTVÍ. Jeho sen uspořádat fotbalový tábor se letos splnil. Všichni vedoucí nastoupili v dresech a nadšeně povzbuzovali svého fotbalového guru k ještě lepším výkonům. Jen Stein, známý to nesportovec, byl zásadně proti tomuto tématu. Navíc si z něj ostatní pro jeho levé nohy i ruce dělali legraci, a tak se prostě sbalil a odešel.

Ovšem během Jožinovy fotbalové exhibice se zjevila záhadná postava, na Jožinovi bylo vidět, jak jeho nadšení opadá, postupně chřadne, těžce se mu dýchá, až úplně zkolaboval. Naše zdravotnice rychle přiběhly na pomoc, ale zjistily, že toho příliš nezmůžou. Ukázalo se, že tou škaredou postavou je zákeřná Nemoc, jež zachvátila všechny Jožinovy orgány a proti níž není léku, zbývá mu už jen posledních 14 dní života. Jožinovi na pomoc však přispěchalo hodné Zdraví, které proměnilo táborníky v bílé krvinky, obránce lidského těla. Krvinky každý den navštíví jeden Jožinův orgán, u nějž budou plnit úkol a tím vyprodukují protílátky proti nemoci. Večer se sečtou všechny získané protilátky a podají se Jožinovi. Když jich bude dostatek, na příští den se mu uleví, když jich krvinky vytvoří málo, přitíží se mu. Uvidíme, zda se krvinkám podaří u každého orgánu vytvořit dostatek protiátek, aby náš Jožin mohl zase hrát a trénovat fotbal.

Po této události se oddíly se svými vedoucími daly do vymýšlení názvů a pokřiků, zahrály si míčové hry nebo se šli projít po okolních lesích.

Večerní zábavný program byl věnován televizní soutěži Co na to tábor? Pořadem provázel známý moderátor Tomáš Matlonoha a jeho sličná slečna asitentka Eva. Během odpoledního programu jsme dětem položili několik anketních otázek. Večer se proti sobě utkaly tým žen proti týmu mužů. Dvojice, která byla na řadě, nejdříve dostala rozstřelový úkol, jeho vítěz měl právo první odpovědi. Soutěžící se snažili uhádnout 6 nejčastějších odpovědí, o kterých si mysleli, že je děty uvedly v anketě. Po lítém klání až boji nakonec zvítězili muži.

Jednou z anketních otázek bylo také: "Čím tě rodiče dokážou naštvat?" Můžete si zkusit tipnout, řešení přineseme v zítřejším vydání deníku.

První táborový den jsme ukončili zpěvem večerky na dobrou noc.

Názvy oddílů

Kluci Holky
   
Fotbaloví srdcaři Čumáčci
Věrka - srdce Kristýna - nos
   
Kůžovky Třmínci
Rybízek - kůže Kačka - ucho
   
Svalovci Játrovky
Ondra - sval Olin - játra
   
Šilhavý bulvy Žebra navíc
Ivana - oko Honza - kostra
   
Černý plíce Kyseliny
Modřanskej - plíce Iveta - žaludek
   
Oral P Nervy v kýblu
Míra - ústa Lukáš - mozek