dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2019
PoÚtStČt So Ne
         2930
1234567
8910111213 14
15161718192021
22232425262728
293031    

Den 14 - 12.7.2019

Dnešní den byl poslední, kdy bylo možné získat dávku protilátek pro Jožinovo uzdravení. Osud byl příznivý a zdvojnásobil počet protilátek oddílu, který byl v průběhu tábora nejúspěšnějším sběračem protilátek. Tímto oddílem byly Nervy v kýblu, jejichž dnešní zisk 10 protilátek to jednoznačně potvrzuje. Jožin se na dnešním nástupu již cítil velmi dobře, až si dokonce vesele povyskočil.

Odpoledne jsme zúročili znalosti z první pomoci, kterou jsme se v průběhu celých 14 dní učili. Na 8 stanovištích se táboríci potkali se situacemi vyžadujícími rychlý předlékařský zásah. Děti si musely poradit se zvracením a úpalem, pádem ze stromu a zlomeninou nohy, vdechnutím sousta, popálením ruky u táboráku, krvácením z nosu, epileptickým záchvatem, resuscitací a zástavou krvácení z nohy. Naši figuranti dětem vždy po jejich ošetření vysvětlili, co udělaly dobře a v čem je třeba se zlepšit. Nutno říci, že si děti ve většině případů vedly velmi dobře a určitě by si uměly poradit i v reálné situaci.

Po nástupu se Jožin odebral do táborové zdravoťárny na kompletní lékařskou prohlídku. Večer nám zdravotnice povědly, že všechny Jožinovi orgány jsou zcela vyléčené. Po všeobecném jásotu se však objevila zákeřná Nemoc, která oznámila, že jsme zapomněli léčit 14. orgán - slinivku břišní. Zhuntovaná slinivka se skutečně dopotácela mezi zdravé orgány a jak Zdraví, tak samotný Jožin se zhroutili. Bez zdravé slinivky totiž člověk nemůže žít, neboť ta řídí hladinu cukru v krvi. Jožin upadl do komatu, protože měl nízkou hladinu cukru v krvi, a to ohrožovalo jeho život. Zdraví však vědělo, kde se nachází zásobárna cukru. Cukr však hlídaly rakovinné buňky. Táborníci se  proti nim vydali do boje. Získaný cukr jsme rozpouštěli ve sklenici s vodou a připravili tak glukózový roztok, který jsme podali Jožinovi. Poté co jej vypil, byla jeho slinivka vyléčena a život zachráněn. Nemoc se ještě v posleních okamžicích snažila svoji prohru zvrátit, avšak Zdraví ji společně se všemi orgány vyhnalo z tábora.

 

Přístupů na web:   info