dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2019
PoÚtStČt So Ne
         2930
1234567
8910111213 14
15161718192021
22232425262728
293031    

Den 5 - 3.7.2019

Po ceý den panovalo na táboře příjemné slunečné počasí. Dopolední část programu byla opět věnována záchraně Jožinova života. Kůžovky plnily úkol u svého vedoucího Rybízka. Kluci stavěli z krabic kožní bariéru, kterou následně napadali jako zákeřné bakterie a snažili se jí co nejvíce zbourat. Fotbaloví srdcaři léčili Jožinova játra. Sbírali žluč z potoka a vyplavovali s ní kameny ze žlučníku, poté nasbíranou žluč nesli v kotlíku na tyči jako jeden muž až do tábora.

Již třetí den za sebou Jožinovi osud nepřeje, tentokrát jsme odečetli z celkového výsledku 5 protilátek, avšak ani tato skutečnost nás nezastavila a Jožinovi se mírně přilepšilo. Dokonce byl schopen i na chvíli vstát ze svého lůžka.

Odpoledne šly mladší oddíly do lesa, kde si zahrály hru Latrína. Na veřejném WC si od naší hajzlbáby vyzvedli lístek o použití záchodu, který následně nesli do svého domečku. Ovšem při cestě ze záchodu čekaly na táborníky zákeřné průjmy, které jim odebíraly tyto lístky a také životy, které na začátku kola dostali. Komu už hrozilo, že má táborník málo životů, mohl si pro změnu chytit zácpu a dostat od ní život navíc.

Velké oddíly šly na louku, tam se totiž konala válka Skotů proti Angličanům. Každá z armád měla na začátku k dispozici 7 ovcí. Jelikož za války řádí hladomor bylo nutné se postarat o dostatek potravy pro vojáky. Jakýmkoliv způsobem si armády vzájemně kradly ovce, na konci každého kola bylo vyhodnoceno, která armáda ukořistila více ovcí. I když občas bitevní vřeva byla neúprosná, obešla se tato bojovka bez větších zranění. Jak děti, tak přihlížející diváci, si hru velmi užili.

Večer menší děti lovily v lese básničky. O každém orgánu byla složena báseň, kterou se děti měly naučit a potom ji říci svému vedoucímu. Velké oddíly si zahrály vědomostní hru Labyrint. V lese byly vyvěšeny otázky označené písmeny a každá z nich měla na výběr 3 možnosti, 1 správnou a 2 špatné. Pokud družstvo zvolilo správnou odpoveď, posunulo se v Labyrintu na další otázku směrem k cílli, pokud však byla odpoveď špatná, cesta k cíli se jim výrazně prodlužovala. Děti byly letos velmi šikovné a do cíle se někteří dostali již za 20 minut.

Přístupů na web:   info