dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2019
PoÚtStČt So Ne
         2930
1234567
8910111213 14
15161718192021
22232425262728
293031    

Den 7 - 5.7.2019

Každý den na začátku ranního programu chodí naše zdravotnice bodovat úklid v chatičkách. Většina chatiček je vzorně uklizená a zaslouží si 1, někdy i s hvězdičkou. Avšak dnes byl v chatičce č. 4  u nejstaršách kluků nehorázný nepořádek, a proto byl tzv. letecký den. Všechny věci jsme jim vyhodili ven a bylo na nich, aby si je pěkně urovnali zpátky do poliček.

Nervy v kýblu se sanžily získat protilátky v mozku. Plnily intelektuálně náročené úkoly. Začaly mozkovou rozcvičkou, překreslovaly co nejpřesněji lidský mozek, dostaly úlohy na logické myšlení a zapeklité hádanky. Také skládaly slova z vlastních těl. Jelikož s námi na tábor děti, které mají epilepsii, instruoval Lukáš, jak se zachovat a pomoci při epileptickém záchvatu.

Odpoledne přišly již dlouho očekávané kroužky. Táborníci si mohli vybrat ze široké nabídky - rybářský, pěvecký, taneční, výtvarný, fotbalový trénink s Jožinem nebo relaxace. Nechyběl ani legendární kroužek stolních a deskových her. Letošní novinkou byl kroužek maskování a přežití v přírodě. Největší úspěch však zaznamenal výlet do Želetavy, neboť dětem již docházejí zásoby sladkostí.

Večer jsme se věnovali běhacím hrám v lese. Mladší lovili zvířátka v Safari. V africkém národním parku se pohybovala rozličná zvířátka - medvěd, medúza, lenochod, slon, koala, pes nebo šnek. Děti zvířátka chytaly, život rychlých zvířat byl oceněn 2 body, pomalá zvířátka pouze za 1 bod. Po parku se pohyboval také jeho správce, který děti chytal a odebíral jim nasbírané body.

Starší si zahráli klasickou bojovku Černí proti bílým. V lese byly vyznačeny dva kruhy. Útočníci vybíhali do nepřátelského území, pokud se jim podařilo proniknout do kruhu, získali 2 soupeřovy životy. Když byli chyceni soupeřovým obráncem, svůj život mu odevzdali. 

Přístupů na web:   info