dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2019
PoÚtStČt So Ne
         2930
1234567
8910111213 14
15161718192021
22232425262728
293031    

Den 9 - 7.7.2019

Jelikož byla neděle, mohli jsme si o půl hodiny přispat a nebyla rozcvička. Po snídani jsme tvořili protilátky. Játrovky navštívily nos. Hrály hru na Smraďocha nebo poznávaly nejrůznější věci podle vůně či zápachu. Osud dnes k Jožinovi nebyl příznivý a velkým oddílům se ze skóre odečítala 1 protilátka. Celkově se po vyhodnocení výsledků jeho stav zhoršil.

Po obědě jsme se zvěčnili na společných fotkách, které můžete vidět ve fotogalerii.

Po odpoledním klidu jsme sáhli do zlatého fondu jindřichovických táborových her. Běžela se hra Dobyti pevnosti Boyard. Po lese byl vytyčen okruh, na kterém se nacházeli strážci klíče. Když oddíl přiběhl ke strážci, plnil u něj úkol - hod šiškou, pamatování karet, souboj v piškvorkách, ochutnávání koření nebo prolézání provázkového bludiště. Pokud byl úkol splněn dostal oddíl jednu indicii, dohromady tyto indicie vedly k jednomu slovu. Můžete zkusit hádat, které bylo závěrečné slovo pro starší oddíly, jež otvírá bránu pevnosti Boyard. Zítra přineseme řešení. NŮŽKY, VODA, HRANICE, TVÁŘ, MOST, DLAŽBA, ROMAN, ZUB, MUDRC.

Večerní program trávily velké oddíly v lese při hře Sčítání čísel. Na stromech byla rozvěšena čísla od 1 do 50. Oddíly startovaly vždy ve dvojcích a měly postupně přinášet čísla. Pokud někdo našel dané čislo, zapískal a vrátil se zpátky.

Malé děti šly stezku odvahy. Jak již víme z nástupu Jožinův stav se dnes zhoršil, proto Evička vyhledala pomoc místní šarlatánky. Lidé se jí bojí, jelikož její děti zmizely za záhadných okolností. V této babě se hnulo svědomí a rozhodla se, že nám pomůže dobrou radou. Jožinovi lze pomoci, když se děti zastaví u nemoci a vezme jí kouzelný krystal, který pak donese zmoženému Jožinovi. Cestou ještě potkaly onu babku šarlatánku, která je namazala kouzelným balzámem, aby nebyly ohroženy při setkání s nemocí.

Přístupů na web:   info