dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2020
PoÚtStČt So Ne
    1 2 345
6789101112
131415161718 19
20212223242526
2728293031  

Den 2 - 5.7.2020

Ráno jsme začali policejní rozcvičkou, kterou vedl emeritní detektiv ve výslužbě plukovník Šprencl. Avšak společnou rozcvičku narušil Profesor, který se naboural do tradičního vysílání ranních písní. Profesor oznámil, že si chce zahrát „hru“. Každý den spáchá zločin, který bude mířit proti Policejní akademii Želetava, a na nás je ho chytit. Po tomto šokujícím přerušení donesl pošťák paní prezidentce Cyprové balík. Po nahlédnutí do něj paní prezidentka zavelela rozchod a vedení se šlo radit. Po snídani na nástupu bylo kadetům sděleno, že situace je vážná a že již byl první zločin spáchán. Balík obsahoval pramen vlasů kolegy forenzního specialisty nadporučíka Svobody, který byl během noční hlídky napaden. Naštěstí je jinak v pořádku.

Děti dle toho, jak se budou při výcviku u jednotlivých specialistů snažit, získají způsobilost ochránit přes noc 1. fyzické zdraví lektora, 2. osobní věci, 3. věci potřebné k výkonu policejní práce, 4. blízké lektorovy osoby, 5. místa v policejní akademii. Oddíl si sám vybere, co bude chránit. Vše se zaznamenává na podobizny jednotlivých policistů. Pokud se jim podaří lektora uchránit, získají indicii vedoucí k dopadení Profesora.

Jelikož se nesměl ztrácet čas, tak oddíly šly plnit úkoly k jednotlivým lektorům.

 

Odpoledne si vyrazily mladší oddíly zahrát lesní golf. Po lese vede trasa, na které se nacházejí stromy označené čísly. Cílem je projít celou trasu a tenisovým míčkem se trefit do každého označeného stromu. Děti v oddílu se v házení postupně střídají. Do každého družstva s výjimkou Potápek byl nasazen z konkurenčního týmu tzv. škodík, který má za úkol, vždy když přijde na řadu hodit míček co nejdále z vytyčené trasy a zdržet tak soupeře.

 

Starší oddíly šly na louku, tam se totiž konala válka Skotů proti Angličanům. Každá z armád měla na začátku k dispozici 7 ovcí. Jelikož za války řádí hladomor, bylo nutné se postarat o dostatek potravy pro vojáky. Jakýmkoliv způsobem si armády vzájemně kradly ovce. Jednotlivé střety armád jsou časově omezené a na konci každého kola je vyhodnoceno, která armáda ukořistila více ovcí. Všichni šli do boje s velkým a nebojácným nasazením.

 

Večer si starší oddíly šly zahrát lesní golf a mladší oddíly vyrazily na louku hrát bojovku černí proti bílým. Útočníci vybíhali do nepřátelského území, kde získávali soupeřovy životy. Pokud však byli chyceni, život ztráceli. Nasazení obou týmů bylo tak velké, že bojovka skončila remízou.