dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2020
PoÚtStČt So Ne
    1 2 345
6789101112
131415161718 19
20212223242526
2728293031  

Den 3 - 6.7.2020

Po snídani proběhl nástup, na kterém se ukázalo, že Profesor v noci útočil. Kadetům se nepodařilo ohlídat osobní věci laborantky doc. Urbánkové, poručíka Maška a kapitána Vaňka, taktéž úhony došel majetek Policejní akademie, došlo ke ztrátě jídelních nožů. Oddílu Komando 13 byly odcizeny boty. Naštěstí policejní pes Piňda uplatnil své stopovací schopnosti a boty nalezl.

Oddíl Vysmáté houbičky se školil toto dopoledne u příslušníka tajné policie komisaře Brabence. Oddíl si osvojoval dovednosti agenta v utajení, jak vydržet mučení a nic nevyzradit, zadržovat dech pod vodou, dotknout se kopřivy, střílet, následně se kadetky převlékaly do kostýmů, tak aby nebyly k poznáni.

 

Odpoledne přišla na řadu oblíbená hra Dobytí pevnosti Boyard. Shodou okolností je tento den významný i právě tím, že uplynulo 30 let od vysílání prvního dílu této francouzské dobrodružné hry. V naší táborové verzi byl po lese vytyčen okruh, na kterém se nacházeli strážci klíče. Když oddíl přiběhl ke strážci, plnil u něj úkol - hod míčkem, pamatování karet, souboj v piškvorkách, ochutnávání koření, potápění lodě, znalost hlavních měst nebo prolézání provázkového bludiště. Pokud byl úkol splněn dostal oddíl jednu indicii, dohromady tyto indicie vedly k jednomu slovu. Můžete zkusit hádat, jaké závěrečné slovo otevírá bránu do pevnosti Boyard: informace, sníh, zvuk, 30,48cm, zvěř, pneumatika, důkaz, pes, otisk, běžky, lovec, kriminalista, bota. Zítra přineseme řešení.

 

Večerní program byl rozdělen pro mladší a starší oddíly. Mladší oddíly běhaly štafety, mezi úkoly bylo - vytváření živého provazu, přenášení pingpongového míčku, snědení perníku, krmení svého vedoucího. Starší oddíly hrály sčítání čísel. Na stromech byla rozvěšena čísla od 1 do 50. Oddíly startovaly vždy ve dvojicích a měly postupně přinášet čísla.