dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2020
PoÚtStČt So Ne
    1 2 345
6789101112
131415161718 19
20212223242526
2728293031  

Den 6 - 9.7.2020

 

Ráno nás po nočním dešti přivítalo mírně chladnější počasí, ale již během dopoledního nástupu vysvitlo sluníčko a začal být hic.

Dopoledne plnili kadeti úkoly u svých lektorů. Sherlockův ztracený palec se školil u pracovnice protidrogové centrály Mgr. Ferkovičové. Na základě obdržených informací vytvořili kadeti prezentaci k drogové osvětě. Součástí prezentace byl plakátový materiál, přednáška a scénka. Následně pátrali po drogách v podobě bonbónů po táboře.

Odpoledne proběhly kroužky. V nabídce nemohl chybět kroužek stolních a deskových her, míčových her (fotbal, florbal, přehazovaná, volejbal), lesní bojovka a zařazen byl zajisté chemický kroužek. Děti zaujaly ale i nové kroužky a to relaxačně-kadeřnický, čtenářský, výtvarný kroužek či kroužek retro her.

Večer hrály mladší oddíly hru latrína. Na veřejném WC si děti od naší hajzlbáby vyzvedly lístek o použití záchodu, který následně nesly do svého domečku. Ovšem při cestě ze záchodu čekali na táborníky zákeřné průjmy, které jim odebíraly tyto lístky a také životy, které na začátku kola dostali. Komu už hrozilo, že má táborník málo životů, mohl si pro změnu chytit zácpu a dostat od ní život navíc.

Starší oddíly měly kvíz s policejní tématikou, uváděli ho policejní prezidentka Cyprová a pan tajemník doc. JUDr. Švestka. Zkuste na nějaké otázky také odpovědět:

1. Čím se zabývá v kriminalistice odorologie?

2. Jaké triko měl na sobě Jiří Kajínek, když ho propustili z věznice?

3. Čemu nebo komu se říká mařenka? a) tiskové mluvčí; b) maření výkonu úředního rozhodnutí