dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2022
PoÚtStČtSoNe
        123
45678910
111213141516 17
18192021222324
25262728293031

Den 3 - 4.7.2022

Dopolední program jsme strávili společně s obyvateli země Fantazie. Oddíl Utopenců se pro tento den stal statečnými bojovníky a společně s Valkýrou se učil umění boje. Nejdříve si trénovali postřeh, pak vyráběli zbraně. S nimi následně prošli šermířským výcvikem, učili se správný postoj, kroky, seky a kryty.
 
Odpoledne jsme se vydali dobývat pevnost Boyard. Po lese byla umístěna stanoviště s nejrůznějšími úkoly jako hod na cíl, prolézání lanového bludiště, poznávání chutí koření, zapamatování karet, nebo skořápky. Když oddíl úkol úspěšně splnil, dostal od strážce klíče jednu indicii. Indicie vedly k odhalení tajného hesla, které umožňuje otevřít truhlu s pokladem pevnosti Boyard. Schválně si můžete vyzkoušet, zda byste uhádli heslo i vy.
Menší oddíly měly např. tyto indicie: Jehla, bubínek, špunt. Starší si museli poradit například s těmito nápovědami: Stíny, vůl, punčocha, past, jestřáb.
 
Večer hráli starší pantomimickou ligu, kde soupeřili mezi sebou v představování názvů filmů, večerníčků, sportů, nebo zvířat a povolání. Jak to tak v pantomimě bývá, vše muselo být beze slov a zvuků.
 

Malé oddíly si na fotbalovém hřišti zahrály běhací hru Pandemic. V první kole se mezi obyvateli šířila zákeřná nemoc, která když někoho chytila, musel okamžitě zkamenět. Vyléčit se mohl tak, že mu někdo zdravý podlezl mezi nohama. Ve druhé kole však již nemoc nabrala na síle a k vyléčení bylo potřeba, aby pod nemocným prolezli dva zdraví. A v kole posledním již proti nemoci nebylo léku, kdo byl chycen stal se sám nemocí a musel nakazit ostatní zdravé.