dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2022
PoÚtStČtSoNe
        123
45678910
111213141516 17
18192021222324
25262728293031

Den 5 - 6.7.2022

Dnešní den se nesl v duchu Vesny a Morany. Tyto postavy slovanské mytologie byly uctívány tancem a zpěvěm. Proto když začaly zpívat, museli jsme společně tančit. Garkleinky dnes plnily úkol u Baby Jagy a Lešije, u dvou lesních tvorů, kteří nemají rádi lidi. Holky vyráběly amulet, který chrání děti před podobnými stvořeními. Ovšem amulet jim Lešij ukradl a ony ho hledaly podle slepé mapy. Nakonec ještě psaly básně o obyvatelách říže Fantazie.
 
Kromě toho, že sbíráme jednotlivým obyvatelům země Fantazie slova do jejich příběhů, počítáme také slova, která už děti nemohou získat. Ta zaznamenáváme do osy zkázy. Za každých 500 slov, která nejsou využita do příběhů, ale přijdou vniveč, se stane na táboře pohroma. A právě dnes přišla první pohroma. Každý oddíl postihla nějaká jiná - někdo musel skočit do rybníka, někteří vynášeli odpadkové koše v celém táboře, nebo obsluhovali při obědě.
 
Odpoledne si malé oddíly zahrály oblíbenou hru s Pakany. To jsou roztodivná stvoření, která chrání svůj poklad. Úkolem dětí je nejdříve dostat vstupenku do území Pakanů, musí vyhrát kámen-nůžky-papír nad vedoucím. Když se to podaří může jít mezi Pakany, ale musí dávat pozor, aby ho Pakan nechytil. Jakmile projde územím bez chycení, může si vzít část pokladu a s ním se vrací zpátky.
 
Starší závodili ve štafetách. Nesoutěžili jsme po oddílech, ale rozlosovali si nové týmy. Prvním závodem byla štafeta s hodem kostkou, následovalo provlékání tužky pod oblečením. Vymýšleli jsme příběh, který byl složený pouze ze slov na písmeno P, poté byla slepecká štafeta s navigátorem a spoustu dalších dispiclín.
 
Večer jsme vyfasovali chleba a špekáčky a vydali se do okolí tábora, kde jsme si nachystali táboráky. Za zvuků kytar a táborákových zpěvů jsme si buřty opekli a s chutí snědli.