dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Prostředí tábora

Vedoucí

Na tábor do Jindřichovic k Havlišovu mlýnu jezdíme jako parta vedoucích už X let (X = 10 až 20, v závislosti na stáří každého z nás). Jádro našeho týmu zůstává stále stejné, rok od roku se však sestava částečně obměňuje. Je tomu tak hlavně proto, že se do svých řad snažíme zapojit i ty dospívající, kteří na tábor jezdili v minulosti, ale vzhledem ke svému věku už ho nemohou absolvovat jako děti. Z těch se tedy nejprve stávají tzv. praktikanti/-ky, kteří/-ré mají za úkol pomáhat vedoucím při vymýšlení a realizaci her, dohledu na děti atd. Pokud jsou šikovní, ukončí středoškolské vzdělání a dosáhnou plnoletosti, pak se z nich mohou stát oddíloví vedoucí. Navíc mají velikou výhodu v tom, že prostředí tábora i jeho okolí dokonale znají a mohou čerpat ze zkušeností nabytých v předchozích letech. Tímto "procesem" si prošel prakticky každý z nás, čímž vznikla velice dobrá parta nejenom vedoucích a praktikantů, ale i ostatních členů personálu, kuchyní počínaje a správcem konče.

Pravidelně se scházíme i během roku, kdy připravujeme hry a téma celotáborovky na následující ročník. Tábor v Jindřichovicích nám opravdu přirostl k srdci, protože se pokaždé během těch 14 dní můžeme opět alespoň na chvilku vrátit do dětských let a prožívat spolu s dětmi všechny ty radosti (a někdy i starosti) toho světa her a soutěží…

Na bližší informace o NÁS se můžete podívat v sekci "Vedoucí".

Z tábora

Děti jsou na táboře ubytované v chatkách po čtyřech, maximální kapacita tábora je 120 dětí. Dále se zde nachází dvě hlavní budovy, ve kterých je jídelna, sociální zařízení, společenské místnosti a dokonce i diskosál. Na táboře se dále nachází hřiště pro míčové hry, tenisový kurt, velké ohniště a venkovní bazén na koupání. Součástí tábora je i sportovní vybavení - míče na fotbal, volejbal a basketbal, hokejky na florbal, stůl na ping-pong, atd.

nahled Fotky nahled Fotky nahled Fotky nahled Fotky nahled Fotky
nahled Fotky nahled Fotky    

Z okolí

Hodně času trávíme i mimo tábor - v okolí je spousta lesů a rybníků. Občas navštěvujeme i okolní vesničky, kde taktéž plníme různé úkoly. Kolem tábora protéká malý potůček, jež je v horkých měsících neodolatelným lákadlem.

nahled Fotky nahled Fotky nahled Fotky nahled Fotky