dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
      1 234
567891011
121314151617 18
19202122232425
262728293031 

Den 1 - 3.7.2021

 

Milí rodiče, prarodiče a přátelé našeho tábora,

 

jsme rádi, že se Vám po splnění všech všech protiepidemických opatření můžeme hlásit z Jindřichovic a těšíme se, že zde prožijeme příjemných 14 dní. Na našich stránkách se opět dozvíte novinky z táborového dění a fotografie z jednotlivých dnů naleznete zatím pod odkazem: https://bit.ly/kratkypotlesk2021 . Pokusíme se co nejdříve zajistit, aby byly fotografie přístupné i v záložce fotogalerie. Denní informace a fotografie budou k nahlédnutí od následujícího dne dopoledne. Můžete nám také zanechat vzkaz nebo dotaz v návštěvní knize. Letos zde máme větší problémy s internetovým připojením, prosíme proto o shovívavost.

 

První den na táboře začal jako vždy dopoledne kolem 11 hodiny příjezdem dětí. Děti byly rozděleny do oddílů, vybalily se věci, proběhlo seznamování, prohlídka tábora, oběd a následně krátký polední klid.

 

Po poledním klidu jsme se sešli na hřišti, kde jsme se ocitli na 77. ročníku legendárního závodu Velké jindřichovické. Hlasatel dostihu Stein představil zasloužilého žokeje a věhlasného trenéra Jóžina Váňu, který bude mít za úkol vytrénovat z dětí dobré trenéry, a současně s ním také hlavní dostihovou komisařku paní Evu Cyprovou. Poté hlasatel povolal všechny koně – parkurová klisna, Ijáček, tažný kůň, šlechtický kůň, divoký mustang, mořská kobylka, šachový kůň, jednorožec, Pegas, rychlý Stripes, dvojspřeží a salámový kůň. Nesmíme zapomenout také na bůkmejkra Lukáše, který bude řídit veškeré sázky při dostizích.

 

Následně si táborníci vymýšleli názvy a pokřiky pro své oddíly. Názvy spolu s pokřiky byly oddíly představeny na večerním nástupu.

 

Po večeři se odehrála oblíbená televizní show Partička, kterou tradičně moderovali Čurko a Stanko. Ti si na vedoucí vymysleli záludné úkoly, kterými bavili publikum. Diváci Partičky jistě budou dobře znát úkoly jako ,,Detektor lži“, ,,Reklamaci“, či „Tiskovku“.

 

První táborový den jsme zakončili zpěvem ukolébavky.

Níže přikládám soupis názvů oddílů s oddíláky:

 

Kluci

Hopkoni

Kristýna – parkurová klisna Catchy

 

Bouřlivá prkýnka

K. a M. Hájci – dvojspřeží Hrom a Blesk

 

Šachovníci

Dejna - šachový bílý kůň

 

Velký klády

Modřany - tažný kůň Jurášek

 

Královští koňští Lulínci

Míra - šlechtický kůň Miroslav Durynk IV.

 

Holky

Mašličky

Ondr - Ijáček

 

Divoké kobylky

Olin – divoký mustang Spiritus

 

Duhové koblížky

Rybízek - jednorožec Unicorn

 

Antisprinterky

Mates - rychlý Stripes

 

Astéry

Kačka - Pegas

 

Gothajovy klobásky

Filip - salámový kůň Gothaj

 

Nerodičky

Ivana - mořská kobylka Ariela Septima