dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2017
PoÚtStČt So Ne
         12
3456789
101112131415 16
17181920212223
24252627282930

Den 3 - 3.7.2017

Dopolední program patřil opět celotáborové hře. Po včerejším vítězství dobra si zlá strana brousila zuby na dnešní vítězství a vymýšlela více zapeklité úkoly. Zubejdi dnes plnili úkol u hraběte Drákuly. Kluci si nejdříve museli najít valouny stříbra, které je před zlým upírem ochránily. Poté ho pronásledovali, když sledovali jeho krvavé stopy, také se učili upírské desatero, které musí každý správný krvelačný upír bezpečně ovládat. Po úspěšném zvládnutí všech nástrah, snědli každý stroužek česneku, aby na ně už nikdy v životě upíři nemohli.

Dnešní den celkově zvítězilo zlo.

Odpoledne se neslo v duchu táborových kroužků. Každý z vedoucích si s pomocí praktikantů pro děti připravil jeden kroužek. Táborníci si mohli podle svých zájmů vybrat ze sportovních kroužků (ping-pong, fotbal, sebeobrana), kroužku loutkářského, stolních her, turistického a také hudebního. Velký zájem byl letos opět o kroužek lesní bojovky.

Večer si mladší oddíly zahrály Safari. Vedoucí přestrojení za domácí i cizokrajná zvířátka pobíhali po lese, děti se je snažily ulovit a získat od nich život. Starší oddíly si vyzkoušely bojovou hru, která se v táborovém repertoáru dlouhá léta neobjevila. Proti sobě nastoupily armády Anglie, Skotska, Walesu a Irska. Jelikož v době války zuří hlad, je nutné se postarat o přísun kvalitní stravy pro vojáky. Každá z armád měla za úkol ukořistit ze soupeřova území co nejvíce ovcí (dek svázaných do ruliček), přenést je do svého základního stanu a zároveň ukořistěné ovce chránit před dalšími nájezdy cizích armád.