dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2017
PoÚtStČt So Ne
         12
3456789
101112131415 16
17181920212223
24252627282930

Den 7 - 7.7.2017

Dopolední program jsme strávili zase sběrem dobra a zla. Šupinky plnily úkol u Rumburaka. Vytvářely obraz princezny Xenie v životní velikosti. Nejstarší kluci z Růžového štěstí dostali zapeklitý úkol od hraběte Drákuly. Pánové ztroskotali na výletní jachtě, podařilo se jim ale zůstat na záchranném člunu, kde měli k dispozici 15 předmětů pro přežití. Jejich úkolem bylo seřadit dané předměty podle důležitosti, nejdříve každý sám, poté ve skupinkách a nakonec se museli domluvit všichni dohromady. Nakonec se jim podařilo se zachránit.

Odpoledne mladší oddíly sbíraly básničky. Po lese byly rozvěšeny říkanky o našich pohádkových postavách a děti se je musely naučit, zapamatovat a přednést svému vedoucímu. Některé z básniček si můžete přečíst ve fotogalerii. Starší se věnovali sportovním hrám. Na konci odpoledne na nás čekalo překvapení, přijeli totiž dobrovolní hasiči z Želetavy a přivezli nám pěnu. Táborníci si také mohli prohlédnout hasičskou techniku.

Večer si starší zahráli hru Latrína. Po použití WC si od hajzlbáby vyzvedli lístek, který museli dopravit do svého domečku. Cestou na ně však číhaly zákeřné průjmy, které je chytaly a braly jim životy. Pokud někomu životy docházely, mohl si chytit zácpu, která životy naopak přidávala. Mladší děti vyrazily na stezku odvahy. Čerti totiž unesli našeho anděla a uvěznili ho v čertovském lese. Děti se vydaly na cestu tímto lesem maskovány čertovským uhlím, proto je zlí čerti nemohli vidět. Na konci cesty každý odříkal andělskou modlitbičku, a tím pomohl k vysvobození anděla ze spárů pekla.