dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2020
PoÚtStČt So Ne
    1 2 345
6789101112
131415161718 19
20212223242526
2728293031  

Den 1 - 4.7.2020

Milí rodiče, prarodiče a přátelé našeho tábora,

 

jsme rádi, že i přes koronavirové peripetie se vám můžeme hlásit z Jindřichovic a těšíme se, že zde prožijeme příjemných 14 dní. Na našich stránkách se opět dovíte novinky z táborového dění a fotografie z jednotlivých dnů naleznete v záložce fotogalerie. Denní informace a fotografie budou k nahlédnutí od následujícího dne dopoledne. Můžete nám také zanechat vzkaz nebo dotaz v návštěvní knize.

 

První den na táboře začal jako vždy dopoledne kolem 11 hodiny příjezdem dětí. Děti byly rozděleny do oddílů, vybalily se věci, proběhlo seznamování, prohlídka tábora, oběd a následně krátký polední klid.

 

Po poledním klidu jsme se sešli na hřišti, kde jsme se přenesli do Policejní akademie Želetava. Za zvuků hudby nastoupili policejní specialisté a vedení Policejní akademie. Policejní akademii řídí prezidentka generálmajor Cyprová, k ruce jí je tajemník plukovník doc. JUDr. Švestka. Paní prezidentka dětem sdělila, že jsou novými kadety a během následujících 14 dnů budou muset projít výcvikem u všech lektorů a na závěr splnit zkoušky, aby se z nich stali opravdoví policisté. Pan náměstek představil lektory kadetů – laborantka z odboru kriminalistické techniky a expertíz doc. Urbánková, vedoucí zásahové jednotky major Zvěřinová, příslušník odboru speciálních potápěčských činností poručík Ing. Mašek, náměstek dopravního inspektorátu plukovník Cypra, pracovnice národní protidrogové centrály Mgr. Ferkovičová, náčelník vojenské policie kapitán Vaněk, policejní psycholožka z oddělení mravnostních trestných činů Mgr. Klimešová, obvodní policista městyse Želetava strážmistr Nejedlý, policejní pes Piňďa, forenzní specialista nadporučík Svoboda, portrétista z odboru identifikace osob inspektor Frýdek, příslušník tajné policie z oddělení bezpečnostních služeb komisař Brabenec a emeritní detektiv ve výslužbě plukovník Šprencl. Celý nástup byl završen složením slibu kadetů, že budou čestní, důslední a nestranní při výkonu služby.

 

Poté si táborníci vymýšleli názvy, pokřiky pro své oddíly a kreslili postavu svého vedoucího. Názvy spolu s pokřiky byly oddíly představeny na večerním nástupu.

 

Po večeři se odehrál přijímací test do Policejní akademie, který sloužil k ověření zdatnosti, síly, inteligence a schopnosti spolupráce. Tábor se rozdělil na polovinu, proti sobě stáli černí a bílí. Mezi úkoly bylo udržení 29 balónků ve vzduchu, seřazení od nejmenšího k největšímu, dostat do vzduchu všechny oddíláky či předávání rýže dlaní.

První táborový den jsme zakončili zpěvem ukolébavky.

Oddíly:

Kluci

Pochůzkáři

Mates – obvodní policista městyse Želetava strážmistr Nejedlý

 

FBI

Rybízek – příslušník tajné policie z oddělení bezpečnostních služeb komisař Brabenec

 

Komando 13

Dejna - vedoucí zásahové jednotky major Zvěřinová

 

Sherlockův ztracený palec

Míra - forenzní specialista nadporučík Svoboda

 

Pedocajti

Ivanka - policejní psycholožka z oddělení mravnostních trestných činů Mgr. Klimešová

 

Holky

Potápky

Ondr - příslušník odboru speciálních potápěčských činností poručík Ing. Mašek

 

Pinďovy zuřivé fenečky

Olin – policejní pes Piňďa

 

Vysmáté houbičky

Kačka - pracovnice národní protidrogové centrály Mgr. Ferkovičová

 

Maskáčové pistolky

Modřany - náčelník vojenské policie kapitán Vaněk

 

Expertky

Iveta - laborantka z odboru kriminalistické techniky a expertíz doc. Urbánková

 

Vyblikaný majáky

Lukáš - náměstek dopravního inspektorátu plukovník Cypra

 

Karikatury

Honzík - portrétista z odboru identifikace osob inspektor Frýdek