dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2023
PoÚtStČtSoNe
          1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Den 1 - 9.7.2023

Vítejte na stránkách letošního táborového deníku, který vás provede alespoň na dálku táborovým děníním.

V království Monínském dnes nastal velký den. Přijeli k nám noví obyvatelé z dalekého Havlišova mlýna, kde hrůzná vláda krále Jiřího přinutila lid prchnout a uchýlit se do nových domovů. Hodná královna Eva se rozhodla, že nově příchozím poskytne ve své náruči vřelé přijetí. Dětí se ujali zkušení mistři řemesel, kteří jim ve svých domovech našli ubytování a zajistili stravu. Kromě nich se kolem potulovali i dva podivní žebráci, co žádali o almužnu, jídlo a pití. Nikdo neví, kde se tu vzali. Oni tvrdí, že pochází z daleké země, která byla stižena ničivým požárem, povodní, hladomorem a nakonec vichřicí. A také prý nejsou nuzní, ale jsou to zkušení ministři Varel a Barel, kteří již mají za sebou mnoho zkušeností s vládnutním.

Jelikož královna má s novými obyvateli mnoho starostí a také si začala hledat ženicha, neboť musí království zajistit potomka, neboli nástupce trůnu, nemá na vládnutí čas. Uvítala tak nabídku Varela a Barela, že jí pomohou a oba ji zastoupí ve vládě. Proto sepsali smlouvu o spoluvládě.

Aby království byli noví obyvatelé přinosem, každý se zapojí u cechovních mistrů do práce. Takto si mohou vydělat dukáty, za které se poté postaví na vlastní nohy. Z vydělaných peněz se ovšem také do královské poklady odvádí daně, které slouží pro rozkvět království a veřejné blaho.

Královský píšař rozdělil nové obyvatele k cechovním místrům následovně.

Kluci
1. Chrochtíci - Olin (Pasáček vepřů)
2. Komorní poskoci - Věrka & Dejna (Komorné)
3. Kladiva o hlavu - Mates (Kovář)
4. Vládní koalice Tomáškova armáda - Modřanskej (Velitel hradní stráže)
5. Černá díra - Míra (Pan učitel)
 
Holky
1. Dvounulky- Ondra (Mlynář)
2. Bláznivé kejklířky - Rybízek (Kejklíř a královský šašek)
3. Milionářky - Martin (Hokynář)
4. Základní kameny - Kristýna (Stavitelka)
5. Malí pyva - Pája (Hospodská)
6. Černý gulesa - Ivana (Vědma)
7. Taťkovy holčičky - Filip (Farář) 

Všechny děti nakonec dorazily na tábor v pořádku, i když cesta z Prahy byla trochu dobrodružnější, neboť se cestou porouchal autobus. Muselo být přistaveno náhradní vozidlo, do kterého se všichni přeskládali a mohlo se jet dál.