dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2023
PoÚtStČtSoNe
          1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Den 7 - 15.7.2023

Jelikož byla včera hran na hajzlbábu, bylo nutné záchody po použití vyčistit, vybrali jsme tedy daň za úklid na WC. Malí pýva pracovala u mlynáře. Nejdříve si společně povídali o tom, jak se kdysi mlelo obilí a poté mlynář ověřil, zda si vše dobře pamatovali. Potom z mouky vyráběli slané placky, které pekli na ohni.

I do Monínského království dorazila velká vedra. Proto rádci uspořádali výlet na přírodní koupaliště do nedalekých Jetřichovic. Děti blbnuly v rybníce, hrály míčové hry a stavěly na pláži hrady z písku. Největším hitem se ovšem stal místní kiosek, kde si mohly koupit něco dobrého. Jelikož zpáteční cesta vedla do velice prudkého kopce, využili jsme netradičního dopravního prostředku, poprvé v táborové historii jsme se svezli lanovkou.

Večer soutěžili starší ve vědomostním kvízu. Mladší vyrazli na stezku odvahy. Královně Evě se přihlásil první nápadník, byl to ovšem zlý vládce Černomor z vedlejšího království, který tam krutě panuje a ovládá také temné síly. Královna jeho žádost odmítla, ale on se s tím nesmířil, chtěl ji unést do svého hradu a věznit ve věži, dokud nezmění názor. Aby ji mohl unést převtělil se do jednoho z hodných obyvatel našeho království, jenže jsme nevěděli, do koho. Naše vědma ale měla vnuknutní. V lese za měsíčního svitu věštila z magického gulesa slova, která daného obyvatele charakterizují. Děti tak musely projít sezku značenou svíčkami a nechat si od vědmy vyložit ona slova. Na konci, jak se všichni zase sešli, se museli domluvit, kdo je tím nápadníkem. Zjistili jsme, že se Černomor převtělil do hospodské Páji. Druhý den ráno ji hradní stráž zatkla a pan farář pomocí modlitby z ní zlého ducha vyhnal.

Na konec přinášíme řešení hesla z pevnosti Boyard. Pro mladší bylo slovo KARTA, pro starší KŘÍŽ.