dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2023
PoÚtStČtSoNe
          1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Den 2 - 10.7.2023

Po první rozcvičce a snídani zamířili noví obyvatelé Monínského království do práce. U mistrů cechů se poprvé začali učit jednotlivým řemeslům a vydělali si první dukáty. Cechy také zaplatily první malou daň, a sice to byl jeden dukát z ubytování v chatkách.

Milionářky se učily u svého mistra hokynáře. Nejdříve sháněly všelijaké zboží, které by mohly prodat v obchodě, to se následně snažily prodat a náležitě zpeněžit. Potom vymáhaly dluhy, které si nadělali obyvatelé království  a nakonec v rámci konkurenčního boje zjišťovaly drby, které se šíří táborem, aby je mohly použít proti nám.

V odpoledním čase využily starší oddíly pěkného počasí a vydaly se k nedalekému rybníku na pořádnou koupačku. Mladší děti se před sluncem schovaly v lese a zahrály si lesí golf. Na stromech byla pověšená čísla od 1 do 40. Každý oddíl se snažil projít celou trasu tak, že házel tenisový míček štafetovým způsobem a zároveň trefit všechny označené stromy.

V návštěvní knize jsme měli dotaz na počasí. Žádná bouřka v areálu nebyla, jen nám trošku zapršelo na konci večerního nástupu, ale po večeři jsme už byli zase usušení a mohli se vydat zahrát si poslední část dnešního programu.

Večer jsme si zahráli bojovky. Mladší se vydali do území Pakanů. To jsou podivní tvorové, co stráží drahocenný poklad. Děti měly za úkol proniknout územím Pakanů a nesměly se nechat chytit. Na konci cesty si mohly vzít jeden drahokam z pakanského pokladu a ten pak uložily do společné pokladny. Pokud je však Pako chytilo, celou cestu musely začít od znova. Velké oddíly hrály bojovku Černí proti Bílým.