dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2023
PoÚtStČtSoNe
          1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Den 14 - 22.7.2023

Dnes chtěli rádové vybrat daň za to, že můžou poddaní platit daně. A měly se odevzdat všechny dukáty, co měly cechy v měšcích. To se ale obyvatelům království vůbec nelíbilo a ti se vrhli na rádce spoutali je. Pak po nich chtěli, aby prozradili, kde ukrávají smlouvu, kterou královna podepsala, a všechny peníze, co nakradli na daních. Po chvilce mučení přiznali, že všechno mají ve svém pokoji. Tábor se tam vydal a nechal učitele a faráře, aby zloděje hlídali. Jenže ti se stihli opít a rádci jim utekli. Naštěstí jsme v jejich pokoji nalezli mapu, kde bylo zaznačeno, kam ukryli pokladnu s penězi a smlouvu. Vědma vyvěštila, kam utekli. Tábor se rozdělil, jedni šli hledat smlouvu, druzí pení a třetí Varela s Barelem. Nakonec byli nalezeni, jak sedí v rybníce na kamenech a vysmívají se dětem. Mlynář, pasáče a kejklíř pro ně doplavali, děti je obklíčily a dovedli zpět do tábora. Tam vědma spálila nalezenou smlouvu, proto že byla podepsána pod nátlakem a tedy neplatná. Královna si převzala zpět vládu a odsoudila rádce k doživotním podřadným pracím pro království.

Královna celou dobu také hledala ženicha, aby mohla království zajistit dědice trůnu. Za manžela si zvolila mistra cechu, který nejlépe pracoval a vydělal nejvíce dukátů. Tím cechem byly Milionářky a ženichem se stal hokynář Martin. Odpoledne se tak konala královská svatba. Do příprav se zapojilo celé království. Připravili jsme oltář, květinovou výzdobu, prstýnky i kejklířské vystoupení. Každý cech také předal královskému páru dar. Poté co si řekli snoubenci své ano, byl také nový král korunován.

Večer jsme uspořádali rozlučkovou diskotéku.

Na tomto místě bychom rádi poděkovali firmě ATAS Náchod za poskytnutí daru 2600 stříbrných dukátů, které jsme mohli byplatit cechům za jejich práci a hned jim je sebrat na daních a naplnit tak státní pokladnu.