dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2023
PoÚtStČtSoNe
          1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Den 6 - 14.7.2023

Dnes ráno jsme se od rádců dozvěděli, že královna stále nemá ženicha a nikdo se o ni moc nehlásí. Proto Barel a Varel našli řešení, poslat královnu do salonu krásy a na wellness pobyt, aby byla pro nápadníky atraktivnější. To ovšem stojí dost peněž, proto byla vybrána daň pro zkrášlení královny ve výši 3 dukáty. Kromě toho některý oddíly získaly za svoji práci maximální možný počet dukátů, tedy 20. A za to jim byla vyměřena daň z mimořádných zisků. Také jsme rozdali pokutu za rušení nočního klidu oddílům, které po večerce nebyly včas v postýlkách.

Milionářky dnes pracovaly u Velitele hradní stráže, procházely fyzickou přípravou a následnými testy zdatnosti a zjišťovaly, zda by měly na to působit jako Královniny strážkyně.

Odpolední program patřil hře dobývání pevnosti Boyard. Abychom odkryli poklad, co se v pevnosti skrývá, musíme vyluštit to správné heslo. Nápovědy, které k němu vedou, u sebe mají strážci pevnosti. Ti je však prozradí pouze výměnou za splnění úkolu. Děti běžely lesem, a když narazily na nějakého strážce, plnily u něj úkol. Na konci trasy z nápověd poskládaly heslo, které otvírá bránu k pokladu. Můžete si s námi zkusit hádat, jaké slovo to bylo.

Nápovědy pro mladší: fotbal, kredit, srdce, uno, telefon.

Nápovědy pro starší: spor, záda, piškvorky, cesta, výslech.

Večer hrály mladší v lese bojovku Latrínu. Každý si u táborové hajlzbáby vyzvedl WC lístek a ten se snažil donést zpátky do svého domečku. Cesta ovšem nebyla jednoduchá, jelikož na ní číhaly zákeřné průjmy. Koho průjem dostihl, odevzdal WC lístek a jeden život. Aby se průjmu zbavili a zahránili si život, bylo potřeba chytit si zácpu.

Velké děti soutěžily na louce ve štafetových závodech. Nabízíme výběr z dispiclín - prolézání housenky, běh s papírovou čepicí, střílení vody ze stříkačky na cíl nebo odhad váhy naší státní pokladny i s vybranými daněmi.