dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2022
PoÚtStČtSoNe
        123
45678910
111213141516 17
18192021222324
25262728293031

Den 1 - 2.7.2022

Opět po roce jsme se vrátili do známého místa, kam se všichni těší, na tábor do Havlišova mlýna. Letos se potýkáme s technickými problémy u internetového připojení, proto je možné, že zveřejnění fotek a táborového deníku bude mít občas zpoždění.
 
Po příjezdu a rozdělení do oddílů jsem se na prvním nástupu dozvěděli, že i když se vedoucí letos hodně snažili, celý rok se scházeli, aby usilovně přemýšleli nad tématem celotáborové hry, nepodařilo se jim nic dát dohromady. Někteří z nás již na tábor jezdí přes 20 let a za ty roky už jim došla inspirace. Mnoho táborových témat již bylo vymyšleno a my jsme nechtěli žádné z nich opakovat. Avšak o bohatý táborový program nebudou děti uchuzeny. Určitě si zahrajeme všechny klasické hry, které máme všichni rádi. A tou první po poledním klidu mělo být dobývání pevnosti Boyard.
 
Proto jsme se sešli společně, abychom si vysvětlili pravidla. Jenže při tom přijelo na hřiště auto, ze kterého vystoupila hysterická matka, která přivezla pozdě na tábor své dva syny Jožinka a Lukáška. Neustále všechny popoháněla a upozorňovala, že strašně spěchá a musí hned zase odjet. Děti si vyskládaly z auta všechny věci, jen Jožinek neustále potřeboval z auta vyložit i jakéhosi Albertese. Jenže nikdo nevěděl co nebo kdo to je. On totiž Jožinek je takový zvláštní kluk, pořád si povídá s imaginárními kamarády. A právě Albertes je jeden z nich, vystoupil z kufru auta.
Jak jsme se potom dozvěděli, Albertes je kouzelník a vládce bájné říše Fantazie. Ten přišel do světa lidí hledat pomoc. Země Fantazie se totiž začala zmenšovat a její obyvatelé postupně umírat. Příčinou toho všeho je, že je moderní svìt hektický, plný nejnovějších technologií a lidé si přestávají číst a vyprávět příběhy, dospělí již o fantazii přišli úplně, ovšem děti si ještě nějakou zachovaly. A právě děti Albertes požádal, aby s ním odešly do říše Fantazie a tam mu pomohly se záchranou. Bránu do Fantazie střeží dvě Sfingy, které umožní projít jen těm, co znají odpovědi na jejich hádanky.
 
V zemi Fantazii jsme nalezli posledních 12 obyvatel, kteří tam zbyli. Vypadali dost zuboženě a mleli z posledního. Postavy se nám představili a Albertes pak vysvětlil, jak bychom mohli Fantazii zachránit. Každý den oddíl bude plnit úkol u jedné z postav. Pokud se jim bude dařit, pomùžou danému obyvateli vzpomenout si na část životního příběhu. Tuto část pak zaznamenají do prázdné stránky velké knihy. Země Fanzatie bude zachráněna, když se dětem podaří nasbírat kompletní příběhy obyvatel, nesmí tam chybět ani jediné slovo, natož pak písmenko. Až bude kniha celá, přenesou ji děti zpět do říše lidí a tam ji dají přečíst všem lidem. Tím se lidská fantazie zase rozroste naše bájná říše bude plná nejrùznějších bytostí jako dřív. Jaké bylo překvapení, když se ve Fantazii objevila i ztracená Mamka, která tam omylem přešla i s dětmi, když se snažila najít mobilní signál, aby si mohla zavolat. Zjistila ale, že se z Fantazie jen tak snadno nedostane.
Poté jsme vymýšleli názvy oddílu, zahráli si seznamovací hry a prohlédli si okolí tábora.
 
Večerní program se nesl ve znamení televizního pořadu Tvùj xicht má známé hlas. Celým večerem provázeli ostřílení moderátoři Aleš Jáma a Ondřej Jestřáb. V hvězdné porotě zasedli - herečka Petra Neobědvalová, a strhující pár českého showbussinesu Eva Blbatore Držhuburešová a její partner Přemet Dolejt. Vedoucí si vylosovali interpreta a písničku, následně se šli namaskovat a přijeli za bouřlivého potlesku výtahem před diváky. Viděli jsme přes 10 vystoupení, největší úspěchy zaznamenali Michal David (Nonstop), Rammstein (Du hast), Alexandra Burke (Hallelujah), Ivan Mládek (Jožin z bažin) nebo Elvis Presley (Falling in love with you). Absolutní vítězkou celé soutěže se stala královna Elsa z Ledového království s hitem Najednou.
 
Nakonec vám přinášíme seznam oddílů, jejich vedoucích a obyvatel zemì Fantazie.
Kluci
1. Utopenci - Olin (Hastrman)
2. Babaleši - Mates & Hanka (Lešij a Baba Jaga)
3. Hej ouško - Dejna (Elfka)
4. Silný loupáci - Modřanskej (Golem)
5. Virgovy panny - Míra (Virgo vládce podmořské říše)
 
Holky
1. Tlapičky - Ondra (Yetti)
2. Ostarky - Pája & Pošťák (Vesna a Morana)
3. Vyhaslé lucerny - Rybízek (Permoník)
4. Sushi holky - Kristýna (Liška Kicune)
5. Ale kuš - Ivana (Valkýra)
6. Garkleinky - Honzík (Faun)
7. Pohlednice - Filip (Polednice)