dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2022
PoÚtStČtSoNe
        123
45678910
111213141516 17
18192021222324
25262728293031

Den 2 - 3.7.2022

Po budíčku, rozcvičce a snídani jsme se dopoledne vydali plnit první úkoly k obyvatelům Fantazie. Ostarky se přenesly společně do Japonska s liškou Kicune. Každá liška Kicune se narodí s daných charakterem - buď je hodná a pomáhá lidem, nebo je zlá a poté jim škodí. Holky si vybraly, že chtějí být pro dnešní dopoledne zákeřnými liškami. A tak dělaly nejrůznější naschvály všem, které potkaly. Poté měly za úkol připravit hostinu pro boha rýže a zároveň ho také uctít výrobou rýžových ornamentů. Nakonec provedly obřad splněných přání.

Abychom se s obyvateli říše Fantazie ještě více sblížili, každý den bude patřit jedné z postav. Dnešek by zasvěcen Polednici. Každý snad ví, že když se blíží Polednice není radno být venku sám - takové pak může unést. Proto když Polednice zazvonila na svůj zvonec, museli jsme si najít co nejvíce kamarádů a společně se obejmout, abychom byli před tou zlobou ochráněni.
 
Odpoledne si starší oddíly zahrály lesní golf. V okolí tábora byla vyznačena trasa, která vedla po louce, kolem rybníka, lesní cestou i přes potok. Členové oddílu házeli po trase štafetovým způsobem tenisový míček. Bylo vytyčeno celkem 20 terčů, které museli po cestě trefit. Menší děti hrály bojovku. Za pasem měli hráči zastrčené tričko, které představovalo jejich život, ten museli chránit před ukořistěním soupeřícího družstva. Zároveň bylo cílem hry zmocnit se soupeřova pokladu, který byl ukryt v jeho území. Kdo získal více částí pokladu a taky měl více přeživších, stal se vítězem.
 
Večer jsme zaměnili odpolední program, malí si zaběhli lesní golf a velcí hráli bojovku.
 
Celý den jsme zakončili zpěvem večerky, popřáli si dobrou noc a šli na kutě.