dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2022
PoÚtStČtSoNe
        123
45678910
111213141516 17
18192021222324
25262728293031

Den 7 - 8.7.2022

Dnešní den se nesl ve znamení bojovnice Valkýry. Ta zatím nezískala dostatek padlých válečníků do Valhaly, proto jsme si zahráli hru na vraha. V každém oddíle byl vylosován jeden vrah, který měl za úkol během dne zapíchnout prstem do břicha co nejvíce táborníků, zároveň ovšem zůstat neodhalen, aby nemohl být odsouzen. Ze všech 13 vrahů zůstali ve hře pouze 2. Avšak vrah z oddílu nejstarších kluků byl odhalen poměrně brzy, zatímco malá holčička Míša hrála velice nenápadně a nikdo nevěděl, že je vrah. Stala se tedy nejlepším táborových vrahem.
 
Utopenci strávili dopoledne s vládcem říše Fantazie, kouzelníkem Albertesem. Jejich úkolem bylo připravit hostinu pro obyvatele Fantazie. Na menu byla ovesná kaše s malinami, kterou uvařili v kotlíku na ohni. Potom nachystali ještě bramborové placky. Všechny postavy, které dostaly ochutnat, se shodly, že pokrmy byly vynikající. Dokonce jim chutnalo víc, než když vařily nejstarší holky.
Odpolední program byl bojovkový. Menší oddíly hrály Černí proti bílým. Větší si vyzkoušeli zbrusu novou hru, kterou vymyslely Pohlednice společně s vládcem podmořského světa Virgem v rámci plnění úkolu celotáborové hry. Tuto bojovku tedy připravily děti dětem. Nazvali jsme ji terénní Scrabble. Úkolem každého družstva bylo poskládat slova s co nejvyšší bodovou hodnotou. Písmenka byla rozházena po lese, takže si je museli nejdřívě nasbírat. Avšak písmenka chránily příšery, které chytaly hráče. Kdo byl chycen, byl zmrazen a vysvobodit jej mohli jen dva spoluhráči, kteří ho odnesli k základně.

Večer se malé oddíly zúčastnily táborového karnevalu. Během něj jsme viděli velký rej masek - princezen, zvířátek, superhrdinů, oblíbenou maskou byla taky praktikantka Natka. Větší se vydali do lesa a zahráli si Vlajkovanou.