dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2022
PoÚtStČtSoNe
        123
45678910
111213141516 17
18192021222324
25262728293031

Den 14 - 15.7.2022

Dnes dopoledne jsme plnili poslední úkoly celotáborové hry, abychom posbírali ještě další slova do našich příběhů. 
 
Odpoledne nastal onen okamžik, kdy jsme se sešli, abychom dali dohromady všechny stránky velké knihy příběhů ze země Fantazie. Naše postavy jsme našli již skoro bez života, neboť příběhům chyběl ještě konec. Protože děti ještě neztratily všechnu fantazii, byly schopny závěry příběhů vymyslet a dopsat. Poté přečetly dokončené příběhy a obyvatelé fantazie začaly postupně ožívat. Ale co se nestalo? Najednou se do sebe pustily a začaly spolu bojovat, přitom se také ztratil kouzelník Albertes. Když ho našli, byl také bez známek života. Důvod byl ten, že děty nedokončily Albertesův příběh. Postavy se popraly, jelikož příběhy byly sice dokončené, ale úplně jinak, než to původně mělo být.
 
Albertes z posledních sil poradil dětem, že se musí přesunout zpátky do země lidí a najít konec jeho příběhu. Ten byl rozdělen na 12 částí a ukryt na různá místa v okolí tábora. Ovšem když jsme dorazili do lidské země, našli jsme v táboře jen oddílové vedoucí, kteří chtěli hrát turnaje v míčových hrách a vůbec nevypadali, že mají o Fantazii nějaké tušení. Našim úkolem bylo přesvědčit je, aby se do hledání příběhu pustili s námi.
 
Když děty zbývající věty našly, nalepily je na stránku knihy a nakonec nahlas celou stránku přečetly. Tím Albertes přicházel postupně k životu. Když doznělo poslední slovo příběhu, Albertes povstal a pověděl všem, že byla říše Fantazie zachráněna a že všichni její obyvatelé budou opět žít v míru. Fanzatie bude vzkvétat, když se naše příběhy dostanou k co nejvíce lidem. Nakonec se Albertes s dětmi rozloučil a odešel mírným krokem vstříc své fantazijní říši.
 
Večer čekala na všechny táborníky rozlučková diskotéka.