dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2022
PoÚtStČtSoNe
        123
45678910
111213141516 17
18192021222324
25262728293031

Den 10 - 11.7.2022

Dnešní den patřil naší dvojici - Babě Jaze a Lešijovi. Tato lesní stvoření nemají ráda lidi, a když do lesa zavítá nějaký nezvaný návštěvník, většinou jej pořádně postraší. Abychom byli před těmi dvěma chráněni, nosili jsme celý den vrchní část oděvu naruby.
 
Celý zbytek dne jsme strávili v Rio de Janeiru, kde se odehrávala letošní fantastická táborová olympiáda. Na začátku jsme se rozlosovali do nových týmů, aby v každém byly zastoupeny děti od nejmenších po největší. Týmy si vymyslely své názvy a pokřiky. Poté jsme nastoupili ke slavnostnímu průvodu a zahájení olympijských her. Všechny přítomné uvítal na ceremoniálu král karnevalů Dan Nekonečný se svojí družinou. Tradiční součástí zahájení her je zažehnutí olympijského ohně, pochodeň z řecké Olympie do Ria donesl československý zlatý medailista - chodec Jožka Pribilinec. Poté jsme vypustili holubici míru a slavnostně vztyčili olympijskou vlajku. Na závěr ceremoniálu složili jak sportovci, tak rozhodčí sliby, že budou hrát v duchu fair play.
 
První soutěží byl sběr kávových zrn. Závodníci lžičkou nabírali bonbonky a nosili je štafetově do svých základen. Druhá dispiclína byl tradiční hod vejcem. Následoval štafetový běh a odpoledne jsme zakončili tipovací hrou o znalostech Brazílie. Večer jsme pokračovali ve sportovním klání, a to hodem arekovým ořechem. Zlatým hřebem celého turnaje byla jako vždy přetahovaná lanem. Na závěr celé akce byly vyhlášeny výsledky, nejlepší týmy oceněny a poraženým byla vzdána čast. Vlajková četa sňala vlajku, Jožka Pribilinec uhasil olympijský oheň a všichni se rozešli do svých oddílů.
 
Tímto však ještě dnešní program neskončil. Po večerce jsme nachystali velkým oddílům noční bojovku s názvem Lov mimozemšťanů.