dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2018
PoÚtStČt So Ne
         301
2345678
91011121314 15
16171819202122
23242526272829
3031     

Den 12 - 11.7.2018

Dnešní den si časová trhlina opravdu vybrala své. Začínali jsme zpěvem večerky, vyčistili si zuby a šli na večeři. Po ní následoval odpolední program, a to Crossgolf. Crossgolf patří mezi legendu táborového programu, tato hra provází tábor snad od jeho vzniku a není nikdo, kdo by si ho neužil. Na trase v terénu čekají na oddíl různé jamky vyrobené z kbelíku, trubek, vyhloubené jen tak v zemi nebo vykotlaném pařezu a samozřejmě závěrečná bedna zavěšená nad potokem. Na startu si oddíl určí pořadí a to musí během závodu dodržovat. První dostane lžíci a tenisový míček, odpinkne ho, předá lžíci dalšímu, ten počká až se míček zastaví a pinká dál. Tímto způsobem se musí projít celá trasa a trefit všechny jamky. Na míček se nesmí v žádném případě sahat rukou. Soutěžili jsme v rámci aliancí. Nejmenší oddíly v alianci dostaly jako podporu hráče dospěláka, vedoucí své aliance. Naopak nejstarší oddíly byly mírně hendikepované, hrály totiž s čajovou lžičkou místo polévkové. Na 3. místě se s časem 281 minut umístila Budoucnost. Na 2. místě zvládla trasu za 183 minut Minulost. A vítězem tohoto klání se stala Přítomnost za 154 minut. Po odpoledním programu jsme se sešli na nástupu.

Po obědě a polední klidu nás čekal program večerní, tipovačka. Každý oddíl se svým vedoucím dostal úkol, který plnil. Ostatní oddíly si vsadili, zda bude úkol splněn, či nikoliv. Sázková škála byla 1 - 10 bodů. V případě správného tipu se body přičetly, v případě špatného naopak. Například oddíl Svěráků soutěžil proti Zdeňku Svěrákovi v přetahování lanem, kluci ho suverénně převálcovali. Hvězdňanka Kristýna poznávala svoje malé Hvězdičky poslepu, bohužel se dvakrát spletla. Lukáš byl zamořen neznámým virem (rozmazali jsme mu kečup po břiše) a jeho oddíl ho dekontaminoval tak, že nabíral vodu do pusy a sprchovali ho. Británi vozili svoji královnu Alžbetu II. v královském kočáře po vyznačené trase. Praktikanti se mezi sebou utkali v souboji dekami.

Po snídani jsme se jako každý den vydali plnit úkoly celotáborové hry, abychom podobným zmatkům do budoucna zabránili. Zdravotnice také obodovaly úklid chatiček. Ke konci dne nás čekala rozcvička a budíček. Během dne se v táboře objevila zásilka od rodičů ze Znojma, kteří byli motivováni předchozím darem rodičů z Únanova. Přivezli pro děti kulaté a sladké melouny a pro vedoucí, cituji: "Celému TEAMU Krátký potlesk patří dlouhý potlesk, za to co děláte, a také Vám posíláme něco osvěžujícího, tekutého." Děkujeme.