dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2018
PoÚtStČt So Ne
         301
2345678
91011121314 15
16171819202122
23242526272829
3031     

Den 7 - 6.7.2018

Po snídani se děti vydaly plnit úkoly do celotáborové hry. Strážci galaxie si dnes užili se Zdeňkem Svěrákem několik soutěží. Soupeřili v šipkách, hře Cink, kroketu nebo stavění věže. Nakonec si za odměnu zazpívali několik známých Zdeňkových písní.   

Odpolední program byl rozdělen na mladší a starší. Mladší hráli na Pakany. Jejich úkolem bylo vyběhnout ze startu a dát si kámen, nůžky, papír s vedoucím. Pokud vyhráli, běželi dál k území Pakanů, kde na ně tito podivní tvorové čekali a chytali je. Když táborník pronikl mezi Pakany až na konec jejich území, vyzvedl si tam žeton, ten odnesl do svého domečku a mohl vyrazit znovu. Ovšem kdykoli byl chycen, musel se vrátit zpátky na začátek.

Starší soutěžili tentokrát ve štafetách. Hrály se nejrůznější dispiclíny. Přenášení papírku pomocí brčka nebo kuličky mezi půlkami. Také jsme si zahráli kvízovou štafetu a běhací piškvorky. Největší úspěch zaznamenala štafeta s názvem Telefunken. Proti sobě vybíhali dva soupeři, v místě, kde se setkali si střihli kámen, nůžky, papír. Vítež souboje mohl pokračovat v běhu, poražený se musel vrátit. Proti víteži střižby však již vybíhal nový soupeř. Cílem štafety bylo, aby se celý oddíl přemístil na druhý konec hřiště.

Večer se konala bojovka pro straší s názvem Latrína, ostřílení táborničtí matadoři ji už důvěrně znají a vždy se na ni těší. Každý táborník dostane na začátku 3 životy v podobě útržků toaletního papíru. Od Hajzlbáby si vyzvedne lístek o použití WC, který musí dopravit do svého domečku na druhém konci lesa. Cestou na něj však číhají zákeřné Průjmy, které se je snaží chytit a lístky i životy jim odebrat. Kdo už má málo životů, může si chytit hodnou Zácpu, která mu jeden život přidá. Členové malých oddílů se nemusí obávat, letos se Hajzlbába chystá i na ně.

Menší se nahastrošili do všelijakých masek a sešli se v diskosále na velkém karnevalovém reji.